Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon

Maslak Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon özellikle kadınların en çok tercih ettiği kıllardan kurtulma yöntemidir. Koltuk altı, bikini bölgesi ve koltuk altı kısmında oldukça etkilidir. Lazer epilasyon yaptırırken herkesin aradığı en çok cevap olan yaz aylarında lazer epilasyon başlığıdır. Lazer epilasyon yaptıracak kişinin güneş ışığından ve bronz tenden uzak olması gerekir. Cildinizde yanık lekelerine maruz kalabilirsiniz. Buda sağlık açısından oldukça zararlıdır. Mutlaka lazer yaptıracağınız zaman yaz aylarından uzak durmanız gerekiyor. Mümkünse kış aylarında tercih edilmelidir. En azından güneşten uzak durma olasılığınız fazla olduğu için kış aylarında epilasyon yaptırmak da sizin için daha rahat olacaktır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yaptırılır?

Bu işleme başlamadan önce seçmiş olduğunuz yer mutlaka kaliteli, güvenilir ve uzman kadrodan oluşan profesyonel bir yer seçilmelidir. Alanında uzman olan bu kişi yapanlar sizin kıl döngünüze göre belli seanslar verir. Her ay belirlenen tarihte seanslara gitmeniz gerekiyor ki etkili olsun. Seanslar bittikten sonra tam olarak etkisini göstermese de yılda bir kez lazere giderek kıllarınızı hafifletebilirsiniz. Henüz kıllardan tamamen kurtulmanın bir çaresi bulunmamıştır. Ancak Lazer epilasyon istenmeyen tüylere kısa süreli de olsa çözüm bulmuştur.

Kaç Seans Gitmek Yeterli Olacaktır?

Lazer epilasyon yaptıracak kişiye bir seans bir sonuç vermez. Vücudunuz da bulunan kıl kökleri aynı anda aktif hale gelmez. Tüy rengi ve yapısı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Genel olarak uzmanlar 8 seans almak gerektiğini söyler. Uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Seans aralıkları vücut tipine göre 6-8 hafta arasında değişir. Bu sebeple uzmanların sizin için karar vermesi daha iyi olacaktır.

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Lazar epilasyon genellikle hamile bayanlar için önerilmez. Ancak yaptırmak isteyen diğer insanlar için zararlı bir etkisi yoktur. Cihazın yaymış olduğu ışınlar radyasyon yaydığı için zararlı olarak bilinebilir. Ancak bunlar ışın değil ışıktır. Bu sebepler herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon işlemine başlamadan önce mutlaka yaz aylarında lazer epilasyon başlığında açılan konuları okumanız önerilir. Daha fazla bilgiye sahip olmanız açısından oldukça önemlidir.