Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Şişli Lazer Epilasyon

Şişli Lazer Epilasyon

Yaklaşık %90 oranında başarılı sonuçlar elde edilen lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerinizden sonsuza dek kurtulmanın mümkündür.  Son derece pürüzsüz bir cilde sahip olarak hem zamanınızdan hem de enerjiniz den tasarruf etmenizi sağlayan lazer epilasyon yöntemi günümüzde birbirinden farklı seçeneklerle karşınıza çıkmaktadır. Vücutta istenmeyen tüyleri yok etmek için uygulanan tıraş ya da ağda gibi yöntemler kalıcı sonuçlar ortaya koymaktadır.  Tüyler kesildikçe hem daha da kalınlaşma da hem de daha hızlı büyüyerek çevreye yayılmaktadır.  Bu ilkel yöntemler tüyleri kalıcı olarak yok etmediği gibi daha kalın ve uzun bir hale getirmektedir.  Tüylere kesin olarak ve daha sağlıklı bir biçimde yok etmedi lazer epilasyon yöntemi son derece başarılı sonuçları elde edilmesini sağlamaktadır.   Bayanlar pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve temiz bir cilde sahip olmak için özellikle genital bölge,  kol altı bölgesi ve bacak  bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyonu büyük bir ilgi göstermektedir.  Yeni dudak üstü bölgesi ve çene bölgesi gibi yüzde yer alan bu bölgeler içinde lazer epilasyon uygulamaları gerçekleştirilmektedir.  Ağda gibi acı çektiren yöntemler rüyada jilet gibi sıklıkla tekrar edilmesi gereken ilkel yöntemlerin  pabucu lazer epilasyonda birlikte dama atılmıştır.

İstenmeyen tüylerden  kalıcı bir biçimde kurtulmak için başvurulan lazer epilasyon yöntemi vücuda gönderilen ve düz dalga olarak kıl köklerine nüfuz eden lazer ışınlarının  melanin pigmentini yok etmesi temeline dayanmaktadır. Kıl kökleri ısı ile birlikte yanmakta ve tahrip olmaktadır.  12 yaşını geçmiş bir fiziksel gelişimini tamamlamış herkes lazer epilasyon yöntemi için uygundur.  Bu yöntem uygulanırken Ruby, Alexandrite, Diode ve Nd Yag isimli ve FDA onaylı cihazlar kullanılmaktadır. Birbirinden farklı olan bu cihazların kullanılmasında temel prensip kişilerin birbirinden farklı cilt tiplerine sahip olmasıdır.  Bu cihazlar içerisinde yer alan Ruby, hem koyu renkli hem de açık renkli tene sahip kişiler üzerinde uygulanabilmektedir.  Ayrıca vücutta daha küçük bölgelere uygulanacak olan lazer epilasyonlarında da kullanılmaktadır.  Diğer bir cihaz Alexandrite, daha geniş bölgeler için uygulanacak epilasyonlarda kullanılmaktadır. Diode ise, diğer cihazlardan dalga boyu yönünden farklılık gösterir. Bu cihaz daha yüksek dalga boyuna sahiptir. O nedenle hemen her türlü cilt tipine rahatça uygulanabilmektedir. Nd Yag  ise cilt rengi ve tüyü rengi koyu olan kişilere uygulanmaktadır.

Ülkemizde 1990’lı  yıllardan beri kullanılmaya başlayan ancak 2000’li yıllardan sonra daha yaygın bir hale gelen lazer epilasyon yöntemi son dönemlerde  daha gelişmiş bir teknolojiyi ile karşımıza çıkmaktadır.  Cihazlarda kullanılan soğutma teknolojisi sayesinde ağrı ve acı hissi minimum düzeye inmektedir.  Uygulamanın bu kadar yaygın olması hem teknolojik olarak sürekli gelişmesine  olanak sağlamaktadır hem de lazer epilasyon fiyatlarını  daha makul bir seviyeye indirmektedir. Lazer epilasyon uygulamaları sırasında açık ten rengine ve koyu tüyü rengine sahip kişiler daha avantajlı olmaktadır.  Çünkü lazer uygulamaları sırasında kullanılan cihazlar açıkken üzerindeki koyu tüyü çok daha rahat görmektedir ve kıl köklerine yine bilmektedir.  Koyu ten rengine sahip kişiler kısmen daha dezavantajlıdır.  Ancak cihazının gelişimine bağlı olarak ten renginden dolayı kaynaklanan dezavantajlar en aza indirgenmiştir.  Koyu ten  rengine sahip kişiler için geliştirilmiş Nd Yag  cihazı sayesinde bu dezavantajı ortadan kaldırılmaktadır.  Kül rengi açık olan kişiler melanin pigmentinin eksikliğine bağlı olarak ışınların köklerin nüfuz etmesi bakımından dezavantajlıdır.  Ancak bu hassas cihaz sayesinde  kişinin ten rengi koyu olup tüyü rengi açık olsa bile ışınlar kıl köklerine kadar  inebilmektedir.  Böylece gerek yüz gerekse de vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak son derece mümkün olmaktadır.