Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Sarıyer Lazer Epilasyon

Sarıyer Lazer Epilasyon

Sarıyer Lazer Epilasyon, epilasyon hakkında merak ettklerinizi anlatıyor. İlk önce lazer ışığı nasıl epilasyon yapar sorusunun cevabını anlatalım. Lazer ışını cilde milisaniyelik atışlar yaparak uygulanır. Kıl köklerimizde melanin adı verilen pigmentler bulunmaktadır. Bu pigmentler tarafından , uygulanan lazer ışını emilmektedir. Lazer ışını cilt yüzeyini geçerek, kıl kökünü seçer ve burada yoğunlaşmaya başlar. Kıl kökü, belirli bir ısı birikimi ile tahribata uğramktadır. Uygulama bir kaç seans yapıldığında, kıl kökü tamamen tahrip olması ile, istenen bölgenin kıllardan arındırılması sağlanmaktadır. Çoğu insan ilk uygulamadan sonra kıl sorunu yaşamamaya başlamaktadır. Lazer ışını cildi geçerken çevredeki dokulara zarar vermemektedir. Bunun için cildinize güvenle uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyon yapılırken kullanılan cihazın cilde dokunmaması, en az 3-4 cm. Uzaklıkta tutulması ve bu mesafeden atış yapılması önerilmektedir. Günümüzde lazer epilasyon için kullanılan cihazlar gitgide kaliteli hale gelmiştir. Bu sayede işlemler hem kısa sürmekte hem de az bir seans sayısı ile kıllardan tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Sarıyer Lazer Epilasyon merkezimizde, cildinizin ve tüylerinizin rengi tespit edildikten sonra işlem yapılmaktadır. Cilt ve tüy renginize uygun olacak şekilde ayarladığımız dozlarda ve tespit ettiğimiz sürelerde lazer epilasyon işleminizi gerçekleştirmekteyiz. İster beyaz tene  isterse koyu renkli tene sahip olun, sizin ten yapınıza uygun olacak şekilde ayarladığımız dozlar sayesinde  mükemmel sonuç alabileceksiniz. Peki kimlere lazer epilasyon uygulaması yapmıyoruz? Lazer epilasyon 12 yaşından itibaren koyu renkte kıla sahip herkese uygulanabilen bir işlemdir. Fakat kıllarınız çok renksiz ve ya siyah tene sahipseniz işlemin başarı oranı olamayacağından, bu kişilere uygulama yapamamaktayız.

Lazer Epilasyon Yaptırmak İstiyorum Fakat Güvenilir Olur mu? Kararsızım..

Siz de lazer epilasyonun güvenilir olup olmadığı konusunda kararsızsanız yazımızın tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilecek  ve kararınızı verebileceksiniz.

Lazer bundan yaklaşık 30-40 yıl öncesi gelişmeye başlamış ve tıbbın önemli buluşlarından biri haline gelmiştir. Lazer diş dolgusundan tutun göz ameliyatlarına kadar bir çok tıbbi branşta güvenle kullanılabilmektedir. Lazer teknolojisinin bu kadar gelişme göstermesi, istenmeyen tüyleri olanlar için de bir çözüm yolu olmuştur. Lazer epilasyonda en önemli  kural, uygun kıl köküne uygun dozda ve uygun seans sayısı ile işlem yapılmasıdır. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı cihazların kullanımı dünyanın bir çok ülkesinde güvenli lazer epilasyon yapılmasına olanak sağlamaktadır. Lazer epilasyonda en çok korkulan kanserojen bir etkisinin olup olmamasıdır. Lazer epilasyon uygulaması kimyasal bir madde ile yapılmamaktadır. Bu sebeple radyasyon yaymamakta ve kansorejen etki yaratmamaktadır.

Tek Seansta İstenmeyen Kıllardan Kurtulmak Mümkün müdür?

Vücudumuzdaki kılların bazıları gelişirken, bazıları dökülüp tekrar çıkmaya başlamaktadır. Bu sebeple bir bölgede hem uzun hem kısa kıllar birarada bulunabilmektedir. Ayrıca kılların lazere duyarlı olduğu evreler çeşitli farklılıklar gösterebilmektedir. Sarıyer Lazer Epilasyon, bir kişide lazer uygulamasını belli aralıklarla tekrarlamaktadır.  Bu sayede kılın lazere duyarlı olduğu evre saptanabilecek ve uygulama daha başarılı sonuçlar verebilecektir. Seans sayıları vücudun farklı bölgelerinde değişebileceği gibi, farklı kişilerde de değişiklik gösterebilmektedir. İlk seansta kıl sorununuz ortadan kalkmaya başlamakta  ve yaklaşık 5-6 seansta kıl sorununuz tamamen son bulabilmektedir.

Kontrol Seansları Ne Kadar Sürede Tekrarlanmalıdır?

Sarıyer Lazer Epilasyon, uygulamanın başarısını ve ilerlemesini değerlendirmek amacıyla, belirli zamanlarda kontrol seansları uygulamaktadır. Yapılacak her seanstan yaklaşık 2 hafta sonra kontrol seansına gelinebilmektedir. Kontrol seansı ücretsiz olmakla beraber gelmeden önece randevu alınması gerekmektedir. Kontrol seansı belli bir süre sonra uygulanmaz. Uygulamamaktaki amaç tedavinin seyrinin bozulmaması içindir. Zmanından sonra yapılan kontrol seansları, kılın oluşmasını olumsuz etkileyeceğinden, tedavi sürecini uzatabilmektedir.