Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi işlemi insan saçının ihtiyaç duymuş olduğu vitamin, mineral, keratolitik gibi bazı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin insan saçının derisine indirekt değil direkt olarak enjekte edilmesi olayıdır. Bu enjekte işlemi saç ve saçlı deriye dış ortamda sürülmekte olan diğer ürünler ile kıyaslandığında daha etkili bir işlem olduğu söylenebilir. Örneğin dışarıdan sürülmekte olan bir ürünün saçlı deriye etkisi 1 birim ise enjekte edilen maddenin etkisi 8 birim olarak ifade edilebilir. Enjekte edilen ilaçlar bölge içerisinde bir iritasyon meydana getirir. Bu durum bu bölge içerisinde kan birikmesine, daha önceden biriken kanın dışarı atılmasına, biriken kanın içerisine yerleşmiş olan ilaçların da bütün saç deri içerisinde dolaşmasını sağlamaktadır. Böylece saçlı telleri kök kısımlarından beslenerek enerji depolarını doldurmuş olacaklardır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Saç mezoterapisi işleminin en doğru şekilde yapılması içim 5 adımda yapılmalıdır. Bu aşamalardan herhangi birinin yapılmaması saç derisi üzerinde olumsuz etkiler meydana getirebileceği için mutlaka kurallara uyulması gerekmektedir.

Termoterapi: İşlem sırasının ilk basamağında bulunan bu işlem içerisinde ozonlanmış sıcak su buharı işlemi uygulanmaktadır. İşlem uygulanacak olan hastanın derisi üzerine 15 dakika boyunca bu buhar verme işlemi uygulanmaktadır. Ozonlanmış sıcak su buharı saç derisini yumuşatacaktır. Bu işlem enjeksiyon işlemi sırasında ağrı duyulmasını önlemektedir.

NPG: Bu işlem basamağında ise saç mezoterapisi tabancısı adı verilmekte olan özel bir cihaz yardımı ile saç derisine 300’e yakın iğne yerleştirilmektedir. Bu iğneler daha önceki işlem basamağında gerçekleşmiş olan termoterapi ve ilaçlar sayesinde insan vücudu üzerinde yok denecek kadar az ağrılara sebebiyet vermektedir. Bu işlem 3 dakika gibi kısa sürede bitmektedir.

MIC: Saçlı deriye ilaç enjekte edilen aşama olarak anlatıla bilinir. Saç mezoterapisi işleminin saça enjekte edilen ilaçların özel bir enjektör yardımı ile geri çekilmesi aşamasıdır. Bu işlemde oldukça kısa sürelerde bitmektedir.

Yıkama: Saçlı deri bu aşama içerisinde özel bir şekilde yıkanmaktadır. Bu yıkama işlemi özel olarak hazırlanmış olan solüsyonlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Diğer iki alama ise A.S Kür Uygulaması ve Fahrenheit Yağ Kürü Uygulaması aşamalarıdır.