Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi Nedir?

PRP tedavisi trombosit hücreleri bakımından zengin olan kan manasına gelmektedir. PRP tedavi işlemi sırasında kişinin kendi kası içerisinden el edilen platelet hücreleri ve büyüme olayı içerisinde zengin plazmalar kullanılır. Bu işlemin oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Tedavi sonrasında kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri gibi durumları ortadan kaldırmak adına kullanılabilir. Ayrıca deri ve saç dökülmesi işlemleri sırasında da kullanılabilir. Tedavi sonunda kişilerin vücudunda sarkma ve kırışıklık izlerinde azalma meydana geldiği görülmektedir. Peeling ve Lazer gibi leke tedavileri uygulamalarını PRP tedavisi ile beraber gerçekleştirmek, kişilerin tedavi süreçlerini hızlandırmakta ve kişilerin işlem sonucunda kesin ve kalıcı çözümler ile ayrılmalarını sağlamaktadır.

PRP Tedavisi Nasıl Elde Edilir ve Kimlere Uygulanmaktadır?

PRP Tedavisi işleminden yararlanmak isteyen kişiden kan alınarak bu kanın özel tüpler içerisine yerleştirilir. Özel tüpler yüksek hızda hareket ederek dönmekte olan santfrüj cihazına yerleştirilir. Bu cihaza yerleştirildikten sonra platet hücreleri bakımından zengin olan plazm elde edilebilmesi için belli bir süre dönmesi ve yüksek hızda hareket etmesi gerekmektedir. Bu tedavi işleminden oldukça fazla kişi faydalanmak istemektedir. Peki bu işlem kimlere uygulanabilmektedir. Bu sorunun yanıtını sizlere vereceğiz. Bu tedavi işlemi cilt yenilenmesi gerektirmekte olan sarkma, kırışıklık, iz, akne izi ve saç tedavilerinde PRP işlemi yalnız başına ya da ciltleri yenileyebilen diğer tedavi yöntemleri ile beraber uygulanabilir. Saymış olduğumuz bu sıkıntıları çeken herkes bu işlemden yararlanabilmektedir. Sadece kanser öyküsü, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kan hastalığına sahip olanlar, uygulama yapılacak bölge içerisinde enfeksiyon ve iltihap gibi sorunlar ile karşı karşıya kalanlara, hamilelere ve çocuk emziren kadınlara yapılmaz.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

PRP Tedavisi tedavi olmak isteyen kişiden temin edilen kandan elde edilmiş olan plazmalarda tüpün dibinde kalan kısım pıhtı hücrelerinden ve büyüme açısından en zengin olan kısımdır. PRP ile elde edilmiş olan bu plazma cilt içerisinde sorunlu olan bölge üzerine minik iğneler yardımı ile uygulanmaktadır. Fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyo frekans gibi uygulamalardan sonra PRP serumu cilde sürülmektedir. Bu sayede gözenekler PRP serumunu kolay bir şekilde emebilmektedirler. Bu tedavi işlemi 2 hafta ile 4 hafta aralığında gerçekleşmektedir.