Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Okmeydanı Lazer Epilasyon

Okmeydanı Lazer Epilasyon:  

Okmeydanı Lazer Epilasyon  olarak, lazer epilasyon uygulaması yaptırmadan önce uygulanması gereken bazı kurallar hakkında sizlere çeşitli bilgiler vermek istiyoruz.. lazer epilasyon öncesi ve ya sonrası uyulması gereken bazı kurallar vardır.  Bu kurallar uygulanmadığı zaman lazer epilasyon yaptırılan bölgede çeşitli tahrişler, sağlığınızı etkileyebilecek  olumsuzluklar gelişebilmektedir. Peki lazer epilasyon yaptırmaya karar verdik diyelim, öncelikle nelere dikkat etmemiz gerekmektedir? Aşağıda bu sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

 1. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğiniz bölge/ bölgelerin güneş ışınları ile ve ya herhangi bir solaryum cihazı ile bronzlaşmamış olması gerekmektedir. Gerçek cilt tonunuzun, Digital Spektrofotometre adı verilen cihaz ile ölçülmesi ve cilt tonunuza uygun olarak doz ayarı yapılması en önemli hususlardan bir tanesidir.
 2. Lazer epilasyon yapılacak olan bölgedeki tüylerin cımbız, ağda, epilasyon aleti gibi cihazlarla belirli bir süre alınmaması gerekmektedir. Bu süre kıl köklerinin sertliğine göre değişebilmekle beraber en az 20 gündür.
 3. Lazer uygulanacak bölgedeki kıllar kesinlikle sarartılmamalı ve ya boyanmamalıdır. Aksi taktirde işlem ne kadar iyi uygulanmış olsa da sonuç başarısız olabilmektedir.
 4. Cildinize peeling gibi cildi soyan ürünler uyguladığınız taktirde, 15 gün boyunca lazer epilasyon yapılamayacağını bilmeniz gerekmektedir.
 5. Lazer epilasyon yaptıracağınız bölgedeki tüylerin kısaltma yapılmadan görülmesi, tüyler hakkında bilgi sahibi olmamızı ve işleminizi daha başarılı bir şekilde gerçekleştirmemize olanak sağlamaktadır. Eğer kesinlikle kısaltma yapmak istiyorsanız,  işlemden en az 3 gün önce, makas ve ya jilet ile kısaltma yapabilirsiniz.
 6. Lazer yaptıracağınız gün cildinize herhangi bir makyaj malzemesi ve ya bakım ürünü kullanmamalısınız.
 7. Hamile iseniz ilk 3 ayınızda ve ya son 6 ayınızda lazer epilasyon yaptırmamalısınız.
 8. Cildinizdeki aknelere karşı tıbbi bir ilaç kullanıyorsanız laze epilasyon uygulanmamalıdır.
 9. Deri renginizi koyulaştıran bir hastalığınız varsa ve ya sedef hastası iseniz lazer epilasyon yaptırmamanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra en az 2 gün , güneş ışığına maruz kalmamanız önemlidir. Güneş ışığına maruz kalmak zorunda iseniz yüksek koruma faktörlü güneş kremi sürmelisiniz (en az 30 SPF). Güneş kremini özellikle yüz bölgenizde kullanmalısınız.

 1. Bir sonraki lazer seansınıza kadar güneşlenmemeli ve ya solaryuma girerek bronzlaşmamalısınız. Aksi taktirde cilt tonunuz normal rengine dönene kadar lazerr epilasyon uygulanamamaktadır. Bu da cildiniz normale dönene kadar seansınızın ertelenmesi anlamına gelmektedir.
 2. Lazer epilasyon yaptırdığınız gün ılık duş almanızda herhangi bir sakınca olmamaktadır. Önemli olan bir hafta boyunca cildinizi tahriş edebilecek kese ve ya peeling uygulamalarından kaçınmaktır.
 3. Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak 3-4 gün kadar epilasyon yapılan bölgede kızarıklıklar oluşabilmektedir. Kızarıklık işlem sonucu normal olabilse de, uzun sürdüğü ve ya rahatsızlık verdiği taktirde mutlaka tıbbi yardım almalısınız. Vücudunuz epilasyona karşı allerjik bir reaksiyon göstermiş olabilir.
 4. Aynı şekilde işlem yapılan bölgede kabuklanma ve ya sivilcelenme meydana gelirse, genelde tedaviye gerek kalmadan, kendiliğinden iyileşmesi beklenmektedir. İyileşme olmadığı taktirde tıbbi yardım alabilirsiniz.
 5. Kıl kökleriniz lazer epilasyon işleminden sonra 3-10 gün içerisinde hafifçe uzamaya başlayacak ve tekrar dökülecektir.
 6. Lazer epilasyon seansları genellikle yüz bölgeniz için 4-5 hafta, diğer vücut bölgeleri için ise  8-9 hafta sürmektedir. Kıl yapınıza bağlı olarak bu süreler uzayıp kısalabilmektedir. Hormonal bir bozukluğunuz varsa seans sayınızın uzaması mümkündür.
 7. Lazer epilasyon seanslarınız arasında, işlem başarısını takip amacı ile kontrol seanslarına gelebilmektesiniz. Kontrol seanslarında herhangi bir ücret alınmamaktadır.
 8. Her seansta tüylerinizin yoğunluğu yaklaşık %10- 30 arasında kalıcı olarak azalmaya başlamaktadır. Eğer düzenli bir şekilde seanslarınıza devam ederseniz, kıl sorununuza kalıcı olarak çözüm bulabilirsiniz.