Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Levent Lazer Epilasyon

Levent Lazer Epilasyon

Kişisel bakımına özen gösteren bayanların  istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurduğu ilk yöntem son dönemlerde lazer epilasyon yöntemidir.  Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak lazer epilasyon konusunda büyük bir ilerleme kaydedilmiştir.  Hem kullanılan cihazlarda hem de lazer epilasyon fiyatlarındaki değişiklikler bu konuda lazer epilasyonu büyük bir ilgi gösterilmesine sebep olmuştur.  Lazer epilasyonun pek çok güzellik merkezinde artık yapılıyor olması fiyatları çok cazip hale getirmiştir.  Bununla birlikte bazı sağlık kuruluşlarında da lazer epilasyon yöntemi uygulanmaktadır.  Bu uygulamanın yaygınlaşması bir kişilerin ilgisine bağlı olarak kullanılan cihazlar da son dönem teknolojisini göre yenilenmiştir.  Cihazlarda kullanılan soğutma teknolojisi ile artık son derece ağrısız ve acısız lazer epilasyon uygulamaları gerçekleştirilmektedir.  Lazer epilasyon yöntemi lazer cihazından cilde gönderilen lazer ışınlarının tüy köklerine ulaşarak buradaki kökleri tarih tekmesi prensibine dayanır.  Vücut içerisinde tek dalga boyunda düz olarak yayılan  ne deriz şunları bildiğimiz ışıktan farklıdır ve mili saniyelik atışlarla cilde uygulanmaktadır.  Tüylü bölgede kıla renk veren melanin pigmentinin  lazer ışınlarını emmesi ile buradaki kökler yanmaktadır.  Kökleri tamamen tahrip olan tüyler bir daha çıkmamaktadır.  Bu uygulama sırasında lazer epilasyon yapılan bölgede çevre dokuya zarar verilmemektedir.  Lazer epilasyon sayesinde tüylü bölgeyi traş etmek,  tüylerden kurtulmak için ağda yapmak ya da cımbızla uğraşmak gibi sorunlardan kurtularak kolayca tüyler yok edilmektedir.

Levent Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon uygulamalarının yapılması için birtakım şartların sağlanmış olması gerekmektedir.  Öncelikle uygulama yapılacak olan kişinin 12 yaşından büyük olması şarttır.  Çünkü uygulama  yapılacak olan kişinin bu uygulamayı yanıt verebilecek gelişimsel dönemde olması gerekir.  Ayrıca uygulama öncesinde kişiye ait ten rengi,  tüyü rengi,  yapısal özellikler gibi durumlarında mutlaka tespit edilmesi gerekir.  Çünkü kişinin ten rengini rengini bağlı olarak uygun cihaz seçimi yapılmalıdır.  Yine uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de kullanılacak olan cihazın mutlaka fda  onayı almış olmasıdır.  Böylece daha sağlıklı bir sonuca ulaşılabilir ve  uygulamanın yan etkileri ortadan kaldırılmış olur.  Kişilerin yapısal özelliklerine göre değişen seanslar uygulanmaktadır.  4 ile 12 seans arasında  süren lazer epilasyon uygulamalarında uzman seçimidir son derece önemlidir.  Uzman belirlerken mutlaka bu konudaki profesyonelliğin eve deneyimini bakılmalıdır.  Lazer epilasyon uygulamasını yapacak olan uzman kişi öncelikle uygulama yapılacak olan kişiye ait gerekli bilgileri tespit etmelidir.  Kişinin yapısal özelliklerini,  tüy ve ten rengini dikkate alarak uygun olan cihazı belirlemelidir. Sonrasında ise uzmanım bu konudaki deneyimine dikkat etmek gerekir.  Alanında uzmanlaşmış olan bir kişi  uygulama sırasında bölgenin genişliğine göre,  tüylerin rengini ve tenin rengine göre gerekli ısı dozunu ayarlaya bilmektedir.  Lazer epilasyon uygulamalarında son derece önemli bir nokta olan ısı dozunun uygun bir biçimde ayarlanmasıdır.  Çünkü ayarlanan ısının dozu, hem köklerdeki melanin pigmentinin yıkılmasında son derece önemlidir hem de kişinin cildinin ısıdan tahriş olmaması konusunda son derece önemlidir.

Levent Lazer Epilasyon Sonucu

Eğer lazer epilasyon uygulaması yaptırmak istiyorsanız öncelikle uygulamanın yapılacağı merkezi  araştırmasınız sizin faydanıza olacaktır.  Daha sonrasında ise uygulamayı  yapacak olan uzman ile yüz yüze bir görüşme yaparak onun bu konudaki profesyonelliği ve deneyimi hakkında fikir sahibi olmalısınız.  Böylece lazer epilasyonun yan etkilerine maruz kalmadan ve daha sağlıklı sonuç elde etmeniz mümkün olacaktır.  Epilasyon sonrasında ise size önerilen yönergeleri mutlaka uymanız gerekir.  Çünkü lazer epilasyon sonrası cilt daha hassas olacağı için kişinin kendisini güneş ışınlarından korunması şarttır.  Bunun için en az 2 gün boyunca güneş ışınlarından uzak durmanız gerekecektir.  Ayrıca önerilecek olan cilt bakım kremlerini de  düzenli olarak kullanmanız gerekecektir.