Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?

Şişli Lazer Epilasyon 

Son zamanlarda en çok tercih edilen lazer epilasyon, istenmeyen kıllardan çok kısa sürede kişiyi kurtararak, daha temiz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Gelişen teknoloji sayesinde, birçok hastane ve özel kurumlarda bu işlemler rahatlıkla yapılmaktadır. Lazer epilasyon yapılırken, çok yüksek miktarda ışın verilmediği sürece herhangi bir cilt yanığına maruz kalınmadığı sürece bir zararı olmaz. Her geçen gün yaptıranların sayısı arttıkça, epilasyon merkezlerinde ciddi artışlar da yaşanmaktadır. Buna rağmen herkes lazer epilasyon yan etkileri var mı? Diye de araştırmalarını yapmaya devam ediyor.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Daha Etkili ?

Günümüzde tam donanımlı merkezler de yapılan lazer epilasyon, her cilt tipine sahip insanların rahatlıkla yaptırabileceği bir şeydir. Çok ince kıl yapısına sahip kişiler de bile oldukça etkilidir. Lazer tedavisine cevap alabilirsiniz. Yaza girmeden kış döneminde yaptırılan epilasyon her zaman daha etkili sonuçlar vermiştir. Yaptırma işlemine başlamadan önce mutlaka lazer epilasyon yan etkileri var mı? Yazısını okuyarak detaylı bilgi almanız gerekir.

Çok Fazla Zararı Var Mı?

Lazer epilasyon işlemine başlarken mutlaka tam donanımlı bir yerlere giderek yaptırmak sizin için daha iyi olacaktır. Çok az miktarda ışın verilerek başlanması gerekir. Herhangi bir alerjiniz varsa bunu mutlaka önceden belirtin. Epilasyon yaptırırken mutlaka daha kaliteli, profesyonel ekibi olan yerlerde yaptırın ki ciddi anlam da zararlı ışınlara maruz kalmayın. Herhangi bir kanser etkisi yaratmaz. Bu konusa gerekli doktorlardan bilgileride alabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon öncesinde yaptırılan yer mutlaka bilinen,  kaliteli, güvenilir bir yer olması gerekir. Tam donanımlı ve sürekli müşterilerinin olması bu konuda önemlidir. Epilasyon işleminden 1 ay önce vücudunuzun bronz olmaması gerekiyor. Kendi ten renginiz de olduğunuz zaman tam olarak lazere başlamanız daha doğru olacaktır. Lazerden önce tüy dökücü gibi kremlerden mutlaka uzak durun. Rahatsızlığınız veya cilt hastalığınız varsa mutlaka önceden belirtin. Sürekli olarak kullanılan ilaçları da mutlaka belirtmek gerekir. Lazeri bırakmadan verilen seanslar boyunca gitmek sizin için oldukça önemlidir.