Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Kağıthane Lazer Epilasyon

Kağıthane Lazer Epilasyon

Kağıthane Lazer Epilasyon merkezi olarak, epilasyon hakında  merak etiklerinizi cevaplıyoruz. Merkezimizde güvenle lazer epilasyon yaptırabilir, istenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerinize Uygulanabilir?

Lazer epilasyon, kaşlarınız  ve göz çevreniz hariç, tüm vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin oluştuğu bölgelerde güvenle uygulanabilmektedir. Uygulama sürelerimiz yüz bölgeniz için yaklaşık 5-6 hafta, diğer bölgeleriniz için 9-10 hafta kadar sürebilmektedir. Bu süre zarfında işlem başarısını kontrol etmek amacıyla kontrol seanslarına çağırılacaksınız. Kontrol seanslarımız tamamen ücretsiz olup, zaman kaybına uğramamanız açısından randevu alarak gelmeniz önerilmektedir.

Bir Seans Ne Kadar Zamanımı Alacak?

Kullanmakta olduğumuz cihazlar hem hızlı işlem yapmamızı, hem de güvenle epilasyon yapmamızı sağlamaktadır. Cihazların özelliğine göre uygun işlem süreleri değişebilmektedir. Tüylerinizin yoğunluğuna uygun olan doz ayarlandıktan sonra işleme başlanmaktadır. Yüz bölgenizdeki tüyler için ortalama 5 dakika süren işlem, bıyıklarınız için 2-3 dakikada bitmektedir. Lazer epilasyon işlemi bayan ve erkeklerde uygulanabilmektedir. Bacak ve ya sırt bölgelerinde bulunan tüylerde ise işlem için yaklaşık yarım saat gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Yapılırken Çok Acı Hissedermiyim?

Vücudumuzun acıya karşı vermiş olduğu tepki farklı vücut bölgelerinde ve farklı uyaranlarda değişebilmektedir. Bazı insanlar acıya fazlasıyla duyarlı olurken diğerleri aynı acıya daha az tepki gösterebilmektedir.  Bu sebeplerden dolayı hastalarımızın çoğunluğu işlem sırasında acı hissetmemektedir. Ancak acıya karşı aşırı duyarlı iseniz işleme gelmeden önce bazı tedbirler alabilirsiniz. Lazer epilasyon işlemine başlamadan  1-2 saat kadar önce  acıyı azaltmaya yarayan kremler kullanabilirsiniz. Bu sayede epilasyon yapılacak bölge uyuşarak acı hissetmeniz engellenecektir. Ayrıca kullandığımız cihazların soğutma sistemi sayesinde acı hissetmeniz neredeyse imkansız olacaktır.

Hormonal Bozukluğu Olanlarda Lazer Epilasyon İşe Yarar mı?

Bazı insanlarda ortaya çıkan hormonal bozukluklar nedeniyle çok fazla kıllanma olmakta ve bu kıllarla başa çıkmak bir dert haline gelebilmektedir. Bu nedenle bu sorunu yaşayan kişilerde Lazer Epilasyon uygulanması kararı alındığında tıbbi tedaviye de başlanmalıdır. Hormonsal bir sorununuz varsa işleme geldiğiniz gün hormon testlerinizi yaptırmanız için yönlendirilebilirsiniz.  Sonuçlarınız Uzman Doktorlar tarafından değerlendirildikten sonra hem tedavinizi hem de lazer epilasyonu yaptırmanızda bir sakınca görülmemektedir.

Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Vücudumda ve ya Yüzümde Kalıcı İzler Oluşur mu?

Lazer epilasyon sonrası aşırı hassas ciltlerde kızarıklıklar oluşması mümkündür. Bu kızarıklıklar genellikle bir kaç saat ve ya bir kaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bu durum beklenen sürelerde geçmediği taktirde bir uzman yardımı alabilirsiniz.  Aşırı hassas cilde sahip insanlarda bu durum söz konusu olabilmektedir. Merkezimizde cilt tonunuza ve kıl renginize uygun olarak ayarlanan dozlar sayesinde böyle bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz çok düşük olmaktadır. Lazer epilasyon sonrası güneşlenmek ve ya solaryuma girmek cildinizde  kalıcı lekelenmelere sebebiyet verebileceğinden seanslarınızın tümü sona erene kadar güneş ışığına maruz kalmamalı ya da solaryuma girmemelisiniz. Güneş ışığına maruz kalmanız gereken zorunlu durumlarda ise mutlaka cildinize uygun yoğunlukta güneşten koruyucu kremler kullanmanız  gerekmektedir. Kalıtımsal olarak pigmentasyon problemi olan kişilerde ise ciltte açık ve ya koyu renkli lekelenmeler gözlemlenebilir. Uygun tedavi ile zaman içerisinde bu lekelenmeler kaybolmaktadır.

Kağıthane Lazer Epilasyon Merkezi olarak, tüm müşterilerimize bilimsel ve tıbbi kurallara göre lazer epilasyon uygulaması yapmaktayız. Cilt ve kıl yapınızı analiz ederek gerçekleşmeyecek vaatlerde bulunmamak ana prensibimizdir. Lazer epilasyon seansları cilt ve kıl yapınıza göre farklılıklar göstereceğinden herkeste aynı sürede sonuç alınamayabilmektedir. Siz değerli müşterilerimize bu bilgileri vermek  firmamızın üstüne düşen  sorumluluğu hakkıyla yerine getirebilme isteğinden kaynaklanmaktadır. Hepinize sağlıklı günler diler, bizi tercih ettiğiniz için gurur  duyduğumuzu bilmenizi isteriz.