Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Göz Altı Dolgusu

Göz Altı Dolgusu Nedir?

Göz altı dolgusu insanların göz altılarında meydana gelen morlukları ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Bu işlem cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybı ile ortaya çıkmış olan göz altı morluklarının tedavi edilmesi işlemidir. Estetik açıdan bir kaygı yaşamakta olunan bu durum kişilerin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebep olmaktadır. Göz altı bölgesi içerisine ışık dolgusu adı verilen bir işlem uygulanarak yapılmakta olan bu tedavi herhangi bir acı gerçekleştirmeden ve kısa süre içerisinde dermatologlar ve plastik cerrahları tarafından uygulanmakta olan bir işlemdir.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı dolgusu uygulaması gerçekleştirilecek olan bölge üzeri öncelikle antiseptik solüsyonlar yardımı ile güzel bir şekilde temizlenmektedir. Temizlenen bölge daha sonra lokal anestezi işlemi ile uyuşturulmaktadır. Kapalı uçlu kanüller dolgu malzemesi akıtması gerçekleştirerek göz altı bölgesi içerisinde bir hacim artışı ortaya koymaktadır. Bu işlemler oldukça kısa süreler içerisinde bitmektedir. Genel olarak bu işlemlerin 30 dakika gibi kısa süreler içerisinde tamamlanmaktadır.   Uygulama gerçekleştirilmeden 3 gün önce kesinlikle alkol tüketilmemesi gerekmektedir. Göz etrafında aktif uçuk enfeksiyonun olduğu gibi durumlarda herhangi bir dolgu işlemi gerçekleştirmez.

Göz Altı Dolgusu Kimlere Uygulanır ve Riski Nedir?

Göz altı dolgusu işlemi çoğu kadına uygulanabilmektedir. Eğer bir kadın hamile değilse, bebek emzirmiyorsa ve gelişim çağını tamamlamış ise bu işlem uygulanabilmektedir. Erkekler de ise sadece gelişim çağını bitirmiş olma şartı bulunmaktadır. Bu işlem sırasında meydana gelebilecek riskler nelerdir peki? Göz altındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları ortadan kaldıran; yorgun, hüzünlü ve yaşlı bir ifade katan mimiklerden kurtulmanıza olanak sağlamakta olan bu işlemi gerçekleştirmeden önce doğruyu söylemek gerekirse bu işlemi kesinlikle uzman doktorlarda ve kaliteli dolgu malzemesi gibi faktörlere dikkat ediniz. Bunları doğru ve dikkatli şekilde seçerseniz bu işlem herhangi bir risk meydana getirmez.