Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Etiler Lazer Epilasyon

Etiler Lazer Epilasyon

Bakımına özen gösteren ve estetiğe önem veren bayanların pürüzsüz bir cilde ve temiz bir cilde sahip olmak için istenmeyen tüy  sorunu artık lazer epilasyon yöntemi ile çözüme kavuşturulmaktadır.  Lazer epilasyon yöntemi ile gerek yüzde gerekse de vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak son derece kalıcı olmaktadır.  Vücutta sadece gözaltı ve göz çevresi gibi hassas bölgelere uygulaması yapılmayan lazer epilasyon diğer tüm bölgelere rahatlıkla uygulanmaktadır.  Lazer epilasyon yöntemi lazer ışığının düz bir dalga boyu şeklinde vücutta yer alan tüylerin melanin pigmenti tarafından emilmesi temeline dayanır.  Melanin pigmenti lazer ışığını emerek kıl köklerini ulaştırır ve çok derin tahrip olması söz konusudur.  Bu sırada kısmı bir acı hissedilmek olsa bile cihazlardaki soğutma teknolojisi sayesinde acı hissi en aza inmektedir. Lazer epilasyon sırasında kullanılan cihaz kıl köklerini ısı göndererek kökleri yapmakta ve yok etmektedir.

Etiler Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon uygulamaları tüylerin çıkış ve büyüme evresine göre yapılmaktadır.  Bu evreler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen lazer uygulamaları yaklaşık 4 ila  12 seans arasında farklılık göstermektedir.  Yüz bölgesi için 4 haftalık seans yeterli olmaktadır.  Ancak vücutta çok daha fazla direnç gösteren kol altı bölgesi,  bacak bölgesi ve genital bölge gibi ya da dudak üstü bölgesi gibi alanlarda kalıcı sonuçlar elde edebilmek için seans sayısı 12’ye kadar çıkmaktadır.  Seansları düzenli bir şekilde katılarak cihazlardan elde edilecek başarıyı yüksek seviyelere çıkarmak mümkündür.  Bu nedenle size önerilen takvimi uygun olarak seansları katılmanız gerekir.  Lazer epilasyon uygulamaları sırasında vücutta birtakım kızarıklık ve şişlik meydana gelebilmektedir.  Özellikle de hassas cilde sahip kişiler lazer cihazının vücuda göndermiş oldu ısıdan dolayı bu kızarıklık ve şişlik daha fazla hissedebilir.  Ancak geçici bir durum olan bu şişlik ve kızarıklıklar kısa bir süre sonra iyileşmektedir.  Uygulama yaptıran kişinin ciltte herhangi bir tahriş olmaması ya da ya bir yan etki olmaması için güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir.  Bu sebeple uygulamadan sonraki 2 gün boyunca güneşe çıkmamak faydalı olacaktır.  Ayrıca güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden sakınmak içinde yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak gerekecektir.  Eğer şişlikler ve kızarıklıkları yoğun derecede hissedersiniz buz uygulaması ile bu yan etki ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.  Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken önemli bir noktada cilt hassas olduğu için cildi tahriş edebilecek  peeling gibi uygulamaların yapılmasıdır.  İşlemden yaklaşık bir saat sonra cilt kendini toparlamaya başlayarak şişlik ve kızarıklıklar yok olmaktadır.  Bu şişlik ve kızarıklıkların tamamen kaybolması da önerileri yerine getirmeye bağlıdır.

Etiler Lazer Epilasyon Süreci

Epilasyon uygulamaları sırasında gerek uygulanacak tuzu belirlemek gerekse de isyan sayısını belirlemek için bir takım ölçütler gözünde bulundurulmaktadır. Bu ölçütlerin birincisi uygulama yapılacak olan kişinin cilt rengi ve tüy rengidir. Çünkü kişinin cilt ve tüy rengine bağlı olarak uygun cihaz seçim yapılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamalarının temelinde vücuda düz dalga boyu halinde gönderilen  lazer ışınlarının vücuttaki tüyleri rengini veren melanin pigmenti tarafından emilmesi yapmaktadır.  Pigmentler ışınları  görerek yanmakta ve tahrip olmaktadır.  Böylece tahrip olan kıl kökleri  bir daha o bölgeden kıl çıkmasının engellemektedir. Çevre dokulara zarar vermeden gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulamaları ile her seansta belli oranda kıl kökü ortadan kaldırılmaktadır.  Siyahların tamamlanması ile birlikte yaklaşık %90 gibi başarılı bir sonuç ortaya çıkmaktadır.  Her ne kadar tüylerin %100 yok edilmesi de çok daha pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olunması sağlanmaktadır.  Cihan sayıları bitiren sureleri ise kişinin yapısal durumuna,  tüy rengine ve ten rengine göre değişiklik göstermektedir.