Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı uygulaması ile cildimizi sağlıklı bir şekilde kullanabiliriz. Günlük hayat içerisinde var olan koşuşturmadan dolayı cildimiz her daim mükemmel bir şekilde görünmeyebilir. Bunun nedeni dış ortamda bulunmakta olan faktörlerdir. Bu faktörler neticesinde yüzümüz kırışabilir, lekelenebilir ya da yaşlı gözükebilir. Dış faktörlerin yanı sıra kendimize dikkat etmemenin bir sonucu olarak da bazı durumlar yüzümüzün kötü görünmesine sebep olabilir. Bu durumlardan bazıları sivilceler, aşırı makyaj, alkol ve sigara tüketmek gibi koşullardır. Bunlar yüzünden ortaya çıkmış olan problemleri cilt bakımı uygulayarak ortadan kaldırabilmekteyiz. Kısa bir şekilde özetleyecek olursak cilt bakımı, cildimizi iyileştirmek adına yapmış olduğumuz düzenli uygulamış olduğumuz bakımların bütünüdür.

Cilt Bakımı Neden Gerekmektedir?

Cilt bakımı parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmamıza olanak sağlamaktadır. Cildimizin güzelliğini korumak ya da geliştirmek adına yapılması gereken bir uygulamadır. Cildi yenilemiş olduğumuz bu uygulamalar neticesinde güzel bir cilde sahip oluruz. Cilt üzerinde çeşitli problemler yaşamaktayız şimdi sizlerle hangi sorun ile nasıl başa çıkabileceğimizi anlatacağız.

Sivilceleri ve siyah noktaları önlemek adına: Bu sorunları önlemek için en temek koşul düzenli aralıklarla gerçekleştirilen bir cilt temizliğidir. Bu sayede cilt üzerinde bulunan ölü hücrelerden, kirden, makyajdan arınan cildimiz taze, canlı ve parlak bir görünüm kazanır. Bu temizlemeler sonucunda cildinizin gün geçtikte daha iyi bir hale geldiğini göreceksiniz.

Cilt lekelerini önlemek adına: Eğer aynaya baktığınızda sizlere rahatsız etmekte olan bir lekeye sahip iseniz eczanelerde ya da kozmetik ürün satan yerlerde bulabileceğiniz serumlar ile bu inatçı yüz lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Geniş gözenekleri önlemek adına: Geniş gözeneklere sahip olma problemi genel olarak yağlı ve karma cilt yapısına sahip olan kişilerin problemleridir. Bu durumları ortadan kaldırabilmek adına çeşitli yüz maskelerinden istediğinizi kullanabilirsiniz.

Cilt Bakımında Yapılması Gerekenler

Cilt bakımı işlemi içerisinde dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Vitamin ve mineral eksikliğini gidermek adına düzenli meyve tüketimi gerçekleştirin. Bol su içmeniz gerekmektedir. Ayrıca gün içerisinde 7-8 saat aralığında uyuyarak vücudunuzu dinlendirmeniz gerekmektedir.