Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Botoks

Botoks Nedir?

Botoks vücut üzerinde meydana gelen derin kırışıklıkları ve kozmetik ürünler ile ortadan kaldırılamayan kaz ayaklarında uygulanmaktadır. Günümüzde ise oldukça sık bir şekilde uygulanmakta olan popüler bir işlemdir. Kozmetik ürünlerin yetersiz olduğu ve herhangi bir cerrahi operasyon işlemi yapmak istemeyen hastaların tercih edebileceği oldukça avantajı bulunan bir uygulamadır. Son yıllarda en fazla tercih edilen uygulama olmasından dolayı oldukça sık bir şekilde günlük hayat içerisinde botoks uygulayan kişiler karşımıza çıkmaktadır. Bu işlem sırasında Clostridium Boyulinum adındaki bakteriden elde edilmiş olan ve insan dokusu içerisinde herhangi bir alerji etki meydana getirmeyen bir işlemdir. Sinir uçlarını etkileyerek sinirle ilgili organda işlevselliğe sebebiyet vermekte olan botoks genç ve sıkı bir yüze sahip olmak isteyen özellikle ileri yaşlarda bulunan kadın ve erkekler tarafından sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Botok İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Botoks işlemi özel olarak hazırlanmış olan çok ince bir uca sahip olan iğne ucu ile enjeksiyon şeklinde gerçekleştirilen botoks uygulaması; herhangi bir anestezi işlemi yapılmadan yani insanların herhangi bir bölgesi uyuşturulmadan gerçekleştirilir. Uygulama gerçekleştirilecek olan bölgeye ihtiyaca göre deri altına ya da kasların içlerine enjekte edilmekte olan madde; zaman içerisinde yüz hatlarına şekil verip yüzü gerip terleme fonksiyonuna zarar vermeden gençleşmeyi sağlayan bir uygulama çeşididir. Bu yüzden insanlar tarafından sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanabilir ve Botoks Sonrası Süreç

Botoks işlemi insan yüzü içerisinde bulunan bölgelere uygulanmaktadır. Deri sarkmaları ve kırışıklıkların tamiri için bu işlem gerçekleştirilmektedir. Bu işlem yüz bölgesi içerisinde; alın bölgesi, göz çevresi, elmacık kemikleri, dudak çevresi ve mimik kaslarının oluşturduğu bölgelere yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem sonrasında bir takım asimetrik sorunlar ortaya çıkabilir. Bu ortaya çıkan problemler kendiliğinden düzelmeği durumlarda ekstra müdahaleler yapılabilir. Aynı zamanda işlem sonunda yüz bölgesi içerisinde şişkinlikler ve morarmalar meydana gelebilmektedir. Bu şişkinlikler ve morarmalar zamanla ortadan kalkmaktadır. Bunlar birkaç gün içerisinde geçmektedir. Herhangi ciddi yan etkisi bulunmadığı için gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir.