Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme operasyonları için en başta söylenecek olan şey bir kilo azaltma yöntemi olmadığıdır. Vücudun belli bölgeleri içerisinde biriken yağların azaltılması amacıyla kullanılmakta olan bu yöntemlere verilmekte olan genel bir addır. Her kişi farklı bir vücut yapısına sahip olabilmektedir. Genetik, içsel ve dışsal sebepler yıllar içerisinde insan yapısını etkilemekte ve pek çoğumuzun vücudu içerisinde bir yağlanma süreci başlamaktadır. Bu yağlanma sonucunda oluşan yağlar vücudumuz içerisinde eşit bir şekilde dağılmamaktadır. Bazı bölgeler içerisinde bu yağlar depolanmaktadır. Bu birikme özelliği gösteren yağ dokuları spor ve diyet gibi uygulamalar ile istenildiği kadar azaltılamamaktadır. Bu yüzden bazı kişiler bölgesel incelme operasyonları geçirmektedir.

Bölgesel İncelme İçerisinde Yağların Bölgeden Uzaklaştırılması ve Çeşitleri

Bölgesel incelme yöntemlerinin bütünü temel olarak o bölge içerisindeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek parçalanması ya da eritilmesi ile o bölgeden uzaklaştırılması temeline dayandırılmaktadır. Bu işlemler neticesinde herhangi biri uygulandıktan sonra diyet ya da spor yapılması yağların uzaklaştırılması konusunda yardımcı olacağından kesinlikle tavsiye edilmelidir. Bölgesel incelme metotları her geçen yıl artmaktadır. Bu yöntem içerisinde seçilecek metot işinde uzman olan doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. İnvazif, Non-invazif metotlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu metotlar içerisinden uygun olarak seçilen tercih ile sağlıklı bir şekilde vücudunuz içerisinde bulunan yağlar doktor gözetiminde uzaklaştırılmaktadır. Böylece kısa süreler içerisinde sağlıklı görüşe kavuşacaksınız.

Bölgesel İncelme Çeşitleri İçerisinde Neler Bulunmaktadır?

Bölgesel incelme operasyonu içerisinde bulunan 2 çeşitte kendi içerisinde değişik uygulama metotlarına sahiptir.  İnvazif metotlar yani cerrahi içeren metotlar içerisinde liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi gibi metotlar bulunmaktadır. Non-invazif girişimler yani cerrahi olmayanlar içerisinde ise pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, infared, kavitasyın, cryolipoliz gibi metotlar içermektedir. Bu işlemler neticesinde kişilerin vücutları içerisinde toplanmış olan yağ dokuları donarak ya da kristalize olmasını sağlayarak o hücrelerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Bu işlem yavaş yavaş vücuttan atılması olayı izlemektedir. Bu işlemlerin uygulanma süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu sizin vücut yağ oranınıza bağlı olarak doktorunuzun önermiş olduğu seviyeler içerisinde gerçekleştirilir.