Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Beşiktaş Lazer Epilasyon

Beşiktaş Lazer Epilasyon

Gelişen teknolojisi sayesinde lazer epilasyon gerek bayanların gerekse de erkeklerin yoğun ilgi gösterdi bir yönteme dönüşmüştür. Daha çok istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan lazer epilasyon yöntemi bayanların bacak bölgesi, genital bölge ve kol altı bölgesi için tercih ettiği bir yöntemdir. Erkeklerde ise kulak içi bölgesi, burun bölgesi ve göğüs bölgesi için daha çok tercih edilmektedir. Bu yöntemi bu kadar ilgi gösterilmeli nedeni ise jilet, cımbız ya da ağda gibi yöntemlere göre daha kalıcı sonuçları ortaya koymasıdır. Ayrıca ilkel yöntemlere göre daha ağrısız ve acısız olduğu için de tercih edilmektedir. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde yeni dönem epilasyon cihazlarında soğutma teknolojisi uygulanmaktadır. Bu soğutma teknolojisi sayesinde ağrı ve acı minimum düzeyde hissedilmektedir. Lazer epilasyon yönteminin vücutta istenmeyen tüyleri yok etme prensibi tüylerin çıkışına neden olan melanin pigmentinin yakılarak tahrip edilmesine dayanır.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Uygulaması

Elbette ki bu yöntem uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Lazer epilasyonda uygulama yapılacak olan kişinin tüyü rengi, ten rengi ve yapısal özellikleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Epilasyon uygulaması yapılacak olan kişinin bu özelliklerine göre uygun cihaz seçim gerçekleştirilmelidir. Tüylerin çıkış dönemi üç evreden oluşur. Bu evrelerden ilki anajen evre olup bu dönemde kıllar son derece aktif olarak büyümektedir. Lazer epilasyon uygulamalarında da epilasyon anajen yapılmaktadır. Tüylerin aktif olarak büyüdüğü bu dönemde cihaz tüyleri daha net görebilmek demek kökleri inerek daha derine nüfuz edebilmektedir. Böylece kıl kökleri yakılarak takip edilmektedir. Epilasyon sonrası 2. Dönem olan katojen evrede tüyler büyümeye geçer. Yaklaşık 10 gün süren bu dönem içerisinde onun tüyler yeniden çıkar ancak kökleri tahrip olan tüyler dökülürler. Daha dayanıklı olan kökler ise uzamaya devam ederler. Buna bağlı olarak da üçüncü evre oluşmaktadır. Yine üçüncü evrenin sonunda tüyler çıkmaya başlayacak ve anajen evre ye geçiş yaparak büyüyecektir. İkisi seans arasını belirleyen de evreler arasındaki bu geçişi olmaktadır. Kişilerin tüyü rengi, ten rengi ve yapısal özelliklerine bağlı olarak lazer epilasyon seansları 4 ile 12 seans arasında değişiklik göstermektedir. Sizin için belirlenen seanslara düzenli olarak katılmanız ve seans sayısını tamamlamanız sonucunda %90 üzerinde bir başarı yakalanmaktadır. Uygulama yapılacak bölgenin genişliği, tüylerin direnci, kişinin ten rengine bağlı olarak siyah sayıları ve seansın süresi değişiklik göstermektedir. Ancak bu değişiklikleri bağlı olarak seans sayıları ve suresi değişse de sürecin sonunda istenmeyen tüylerden kurtulmak son derece olasıdır.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Sonuçları

Lazer epilasyon konusunda kişilerde oluşan önyargıların başında ağrılı ve acılı bir yöntem olarak biliniyor olması gelmektedir. Lazer epilasyon uygulanan yoğun ısı sayesinde kalıcı sonuçlar vermektedir. Burası belki ağrı ve acı hissi uyandırmakta, uygulama sonrasında ise bir takım kızarıklık ve şişliği neden olabilmektedir. Ancak ağrı hissi son derece az bulup uygulamadan ötürü oluşan kızarıklık ve şişliklerde çok kısa bir süre içerisinde geçmektedir. Lazer epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken yönergelere uyulduğu takdirde cilt kendini çok kısa bir süre içerisinde toparlamaktadır. Uygulamadan sonra 2 gün boyunca lazer epilasyon uygulaması yaptıran kişinin güneş ışınlarından kendini korunması gerekmektedir. Uygulamadan sonraki 2 gün boyunca güneşte temastan uzak durmalıdır. Bununla birlikte dışarı çıkarken mutlaka güneş ışınlarından koruyucu bir güneş kremi kullanılması da son derece önemlidir. Bu sayede lazer epilasyonun olası yan etkilerinden korunma sağlanacaktır. Diğer bir ön yargı ise tüylerin yeniden çıktığıdır. Epilasyon sonrası çok az miktarda tüy çıkması söz konusu olabilmektedir. Ancak ilk duruma göre tüylerin yaklaşık %90’ı yok olmaktadır.