Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Baby Face

Baby Face Nedir?

Baby Face günümüz içerisinde oldukça sık bir şekilde kullanılmakta olan bir tabirdir. Parlak ve genç bir yüze sahip olmak ve canlı, nemli, dolgun ve eşit tonlara sahip olan bir cilde sahip olmak istiyorsanız eğer çeşitli bakım konularından faydalanabilirsiniz. Cildinize iyi bakmak için pek çok kozmetik üründen faydalanabilirsiniz. Bu kullanacağınız kozmetik ürünlerin cildiniz üzerinde kalmayarak alt katmanlara ulaşması ayrı bir önem taşımaktadır. Kozmetik ürünlerin yanı sıra çeşitli uygulamalar gerçekleştirerek baby face bir yapıya sahip olabilirsiniz. Bu arada baby face demek pürüzsüz, kırışıksız bir yüz olan bebek yüzü manasına gelmektedir. Her insan yüzünün pürüzsüz bir yapıya sahip olmasını ister. Bu tanım erkekler için sakalsız, siyah noktasız ve bakımlı bir yüz ifade ederken kadınlar için ise pürüzsüz, sivilicesiz, nemli ve parlak yüzleri ifade etmektedir.

Baby Face Nasıl Olunur?

Baby face bir yüze sahip olmak için çeşitli yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Böyle bir yüze sahip olabilmek adına eviniz içerisinde hazırlayabileceğiniz maskelerden yararlanabilirsiniz. Bu başlık içerisinde bazı maske çeşitlerinden bahsedeceğiz. Lakin önereceğimiz bir maskeye karşı alerjiniz bulunuyorsa kullanmayınız. Alerjiniz olup olmadığını anlamak için ise vücudunuzun pürüzsüz bir noktasına küçük bir şekilde uygulayarak test edebilirsiniz.

Yüz için nemlendirici özelliğe sahip maskeler: eğer kuru ve nemsiz bir cilde sahip iseniz bu yumurta sarısı ve süt karışımından elde edilecek maskeyi kullanabilirsiniz.

Siyah noktaları önlemek için maske: Limon suyu ve yoğurt karışımına sahip olan bir maske ile vücudunuzdan siyah noktaları atabilirsiniz. Limon suyu vücut yüzeyi üzerinde dezenfekte özelliğini kullanarak siyah noktaların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Sivilceleri önlemek için maskeler: Bu maske karnabahar ve zeytinyağı ile hazırlanmaktadır. Karnabahar yapraklarının temizletici ve akne yok edici fonksiyonları bulunmaktadır. Haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Kırışıkları önlemek adına maske: Kırışıklıkları gidermek adına kaymak ve elma karışımını yaparak bir maske elde edebilirsiniz. Kaymak cildinizi yumuşatır ve nemlendirirken, elma ise cildinizin diri kalmasına yardımcı olmaktadır.

Bu maskelerden istediğinizi kullanarak faydasını detaylı bir şekilde görebilirsiniz.