Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Avantajları

Lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine rahatça uygulanabilen bir yöntemdir. Diğer epilasyon türlerine oranla işlem çok kısa sürer ve işlemin ardında herhangi bir kısıtlama yapılmaz (duş almamak ya da denize girmemek vb.)

Lazer epilasyonun başarıya ulaşma süresi kişiden kişiye değişmektedir.Bilinenin aksine, beyaz tene ve koyu renkli tüylere sahip olanlar, esmer ve açık renkli tüylere sahip olanlara göre çok daha kısa sürede başarılı sonuca varabilirler. Lazer tedavisinin süresini minimuma indirmek için, hastaların seans aralarında çıkan tüylere cımbız, ağda, epilatör gibi kökten alıcı yöntemleri uygulamamaları gerekmektedir.

Lazer epilasyon, ciltte kalıcı bir iz bırakmaz. Lazer uygulaması sonrası işlem yapılan bölgede hafif pembeleşme olması oldukça doğaldır. Bu pembeleşmenin süresi birkaç dakika ile birkaç saat arasında değişebilir. Bunun haricinde ciltte herhangi bir yan etki görülmez.

Lazer tedavisine hamilelik ve emzirme dönemlerinde ara vermek gerekir. Lazer epilasyon tedavisi yaptıracak kişilerin özellikle dikkat etmeleri gereken husus, tedavi süresinceepilasyon yaptırmak istedikleri bölgenin bronzlaşmasını en aza indirmeleridir. Çünkü bronz tene yapılan lazer işleminde lazer ışınının dozu çok düşük tutulmalıdır. Bu durum da tedavinin etkinliğini azaltan bir etkendir. Oldukça güvenli, pratik ve ağrısızolanlazer tedavi yönteminde enfeksiyon riski  bulunmamaktadır. Nispeten yeni sayılabilecek bir yöntem olmasına rağmen bugüne kadar yapılan araştırmalar, lazer epilasyon tedavisinin hiçbir bir yan etkisininya da kalıcı bir zararının olmadığını göstermiştir.